IMG 8423Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje, tad ieškok knygų, kurios kalba tavo dvasiai, tavo širdžiai, tavo protui. (Richardas Van Campas)
Balandžio 2-oji – pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Šią dieną minima Tarptautinė vaikų knygos diena, kurios tikslas – įkvėpti skaitymo meilę ir atkreipti dėmesį į vaikų knygas. Vaikų knygos dienai paminėti daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės, rengiami konkursai, parodos, konferencijos, skirtos geriausioms pasaulio vaikiškoms knygoms.
Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos bibliotekoje kasmet vyksta tradiciniais tapę įvairūs Tarptautinei vaikų knygos dienai skirti renginiai, kuriuos inicijuoja bibliotekos vedėja Jovita Kubilinskienė. Balandžio 8 d. gimnazijos penktokai ir jų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vilma Vaivadienė ir Loreta Skvirbienė dalyvavo netradicinėje lietuvių literatūros ir bibliotekos pamokoje „Augame su knyga“. Bibliotekos vedėja supažindino pamokos dalyvius su danų pasakų kūrėju Hansu Kristianu Andersenu, jo gyvenimu ir kūryba bei papasakojo apie Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo istoriją bei tradicijas. Penktokai taip pat išklausė garsaus tlichų tautybės rašytojo Richardo Van Campo laišką – kreipimąsi į viso pasaulio skaitytojus, kurį savo draugams perskaitė 5a klasės mokinė Martina Marozaitė. Po kreipimosi į skaitytojus mokytoja Loreta Skvirbienė pakvietė penktokus pažiūrėti knygų leidyklos „Debesų ganyklos“ sukurtą edukacinį filmuką „Knygos anatomija“ ir susipažinti su knygos sandara bei su knygas „kamuojančiais negalavimais“ ir jų „gydymo“ būdais. Aptarę filmą mokiniai turėjo atlikti praktinę užduotį – pasiklydusias Hanso Kristiano Anderseno pasakų ištraukas grąžinti į tas pasakas, iš kurių jos buvo pabėgusios. Ypač įdomi penktokams buvo viktorina, kurios metu jie turėjo galimybę pasitikrinti turimas ir pamokos metu įgytas žinias. Na, o renginio pabaigoje mokiniai dalyvavo idėjų mugėje, kurioje jie dalinosi savo mintimis ir idėjomis, kodėl reikia skaityti knygas.
Džiaugiamės aktyviais ir kūrybingais penktokais ir tikimės, kad ši kelionė po knygų ir pasakų pasaulį paskatins juos skaityti, nes „tie, kurie ieško išminties ir šviesos knygose, niekuomet nesuklys“ (Žemaitė).
Loreta Skvirbienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja