GaonoSpalio 19 dieną su 6b klasės auklėtoja, istorijos mokytoja Nijole Mickeliūniene bei 10a ir 10b klasių auklėtojomis Tatjana Laukžemiene bei Lina Zarambiene Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus kvietimu lankėmės Vilniuje, kur specialioje programoje aplankėme du muziejaus padalinius - Samuelio Bako muziejų ir Holokausto ekspoziciją. S. Bako muziejuje turėjome edukaciją „Gyvenimo ratas tradiciniame judaizme“. Užsiėmimo metu papasakojo apie žmogaus gyvenimo etapus: žmogaus gimimą, pilnametystę, vedybas, nebūtinas, bet galimas skyrybas, laidotuvių ir gedėjimo tradicijas, bei pomirtinio gyvenimo viziją. Kiekvieno etapo pradžią lydėjo tam tikros apeigos ir tradicijos, kurios buvo pristatytos edukacijos metu.
Holokausto ekspozicijoje taip pat apžiūrėjome malinos instaliaciją, kuri savo tikroviškumu pribloškė mus visus – tai geto slėptuvė, sukurta norint priminti pavojingo žydų gyvenimo tikrovę. Tolerancijos centre dalyvavome edukacijoje apie žydų istoriją, tradicijas bei papročius. Paskaitos pabaigoje keliavome apžiūrėti Toros – Šventojo žydų rašto. Ekskursijos metu gavome puikią progą pažvelgti ir įsigilinti į žydų tautos istoriją, jų gyvenimą praeityje ir dabar.
Kelionę baigėme pasivaikščiojimu Vilniaus senamiestyje. Namo grįžome sukaupę žinių, pasisėmę naujų įspūdžių bei puikių emocijų.
Už kelionę norime nuoširdžiai padėkoti mokytojai Nijolei Mickeliūnienei bei kartu keliavusioms auklėtojoms Tatjanai Laukžemienei bei Linai Zarambienei.
Taip pat nuoširdžiai dėkojame Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, kuris kompensavo kelionės išlaidas.
Agnetė Bergner