fortasSpalio 13 dieną Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 5 a,b ir 6 a,b klasių mokiniai vyko į Kauno IX forto muziejų. Ten dalyvavo edukaciniame užsiėmime „(Iš)gyventi tremtyje“, apie priverstinį Lietuvos prijungimą prie Sovietų Sąjungos, masinius Lietuvos gyventojų trėmimus ir tremties kasdienybę. Susipažinus su gyvenimo tremtyje sąlygomis, reikėjo sugalvoti, kaip išgyventi turint ribotą daiktų skaičių. Kita grupė edukaciniame užsiėmime „Jaunieji žvalgai“ žaisminga forma buvo supažindinti su gynybiniu įtvirtinimu – IX fortu.
Moksleiviai tapo jaunaisiais žvalgais, kurie turėjo galimybę pažinti „priešo“ teritoriją. Žvalgai, orientuodamiesi pagal schemą, surado svarbius objektus gynybiniame įtvirtinime ir išsiaiškino jų paskirtį.
Po įdomių istorijos pamokų kelionę tęsėme į Rumšiškes, kur Lietuvos liaudies buities muziejuje mūsų laukė gidas su įvairiausiomis užduotimis. Linksmai pakeliavome ,,Po penkis Lietuvos regionus“.
Nors ir labai pavargome, tačiau namo važiavome su daina ir gera nuotaika. Pasisėmėme ne tik istorijos žinių, bet ir daug naujų įspūdžių ir gerų emocijų.
Nijolė Mickeliūnienė