6a klGegužės 25 dieną 6a klasės mokiniai dalyvavo virtualioje programoje „Miestas mieste – Užupio respublika“. Kodėl ši miesto vieta tokia išskirtinė, kad ją net 3 kartus lankė Dalai Lama? Kodėl ji vadinama „Rusų miestu“ ar „Druskos keliu“? Šiandien Užupis mus pasitinka su vienu pirmųjų Europoje meno inkubatoriumi, unikaliomis skulptūromis, 
požeminėmis slėptuvėmis ir „Konkės“ liekanomis.
Mokiniai susipažino su vienu seniausių Vilniaus priemiesčių ir jame išlikusiomis architektūrinėmis, kultūrinėmis, istorinėmis detalėmis, objektais ir pastatais.
Mokiniai klausėsi istorinio pasakojimo papildyto vizualia medžiaga, ieškojo joje įvykusių pokyčių ir paslėptų detalių: dingusių, nugriautų ar atstatytų gyvenamųjų pastatų, vienuolynų, maldos namų. Ugdant pastabumą ir dėmesį detalėms, vaikai tobulino gebėjimą geriau suprasti ir interpretuoti šios miesto dalies kultūrinę aplinką: skirtingais laikais prie Vilnelės dirbusių amatininkų ir jų cechų veiklą, menininkų kūrybą bei jų darbus, Bernardinų kapinių unikalumą ir čia palaidotų svarbių istorinių asmenybių indėlį į Lietuvos ir Vilniaus istoriją, mokslą ir kultūrą. Mokiniai įsitraukė į praeities paieškas, edukacinius, teminius žaidimus padedančius pažinti ir interpretuoti, vertinti ir saugoti kultūros ir architektūros paveldą, perduoti savo žinias ir pagarbą ateities kartoms.
Evitai patiko Užupio respublikos himnas, Elzę Užupis sužavėjo savo meniniais kūriniais ir istorija, Julius labai norėtų pasisupti po tiltu esančia sūpyne...