dtanios formos„Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą.“ (V. Mačernis)
2021-ieji yra paskelbti poeto Vytauto Mačernio, palikusio ryškų pėdsaką lietuvių literatūroje, metais.
Gegužės 6 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos IVbg klasės mokiniai buvo pakviesti į pamoką - susitikimą su rašytoja Aldona Ruseckaite. Šį renginį inicijavo gimnazijos bibliotekos vedėja Jovita Kubilinskienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Loreta Skvirbienė. Renginio pradžioje skambėjo poeto V. Mačernio eilės, kurias skaitė Kamilė Jankevičiūtė ir Augustas Reikertas. Susitikimo metu viešnia papasakojo apie poetą ir pristatė savo knygą „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“. Rašytoja prisiminė knygos atsiradimo idėją bei kelią. Rinkdama medžiagą apie V. Mačernį knygos autorė aplankė vietas, kur poetas gyveno, mokėsi, mylėjo, kūrė ir žuvo. A. Ruseckaitė taip pat ieškojo informacijos archyvuose bei rėmėsi V. Mačernio mylimosios B. Vildžiūnautės prisiminimais ir pasakojimais. Tai, ką ji sužinojo apie poeto kūrybą, gyvenimą, jo aukštąsias akimirkas bei dūžtančias formas, sugulė knygos puslapiuose. „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ – tai jautrus pasakojimas apie jauno žmogaus dvasinius išgyvenimus, pakilimus, krizes ir kūrybos psichologiją.
Dėkojame rašytojai Aldonai Ruseckaitei už nuoširdų pokalbį ir galimybę pasivaikščioti poeto V. Mačernio gyvenimo ir kūrybos labirintais.
Loreta Skvirbienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja