Jaunųjų kino kūrėjų edukacinė-kultūrinė veikla „Aš jaučiu ir pasakoju“ iš kultūrinių edukacijų programos ,,Prisimatuok kultūros marškinius“

Dalinį finansavimą skyrė Pagėgių savivaldybės administracija ir Kultūros taryba

Šiame projekte jaunimui atveriama kino, kaip saviraiškos ir meno terapijos galimybė. Visame pasaulyje aiški tendencija: auditorijos nuovargis šabloninei holivudinei produkcijai. Žiūrovai ilgisi autentiška patirtimi paremtų, unikalių istorijų. Tai yra niša: tam yra daug alternatyvaus kino festivalių ir platformų. Jaunimas domisi kinu, turi norą kurti kiną apie jiems rūpimus dalykus, tik tam stinga postūmio ir kino amato bei jo proceso pagrindų. Jiems reikalingas praktinis kino proceso pažinimas, išbandymas su profesionaliu mentoriumi.

Kiekviena grupė išsirinko iš savo tarpo prodiuserį-režisierių.

Grupės, kurioje kino meno paslapčių mokė kino režisierė Agnė Marcinkevičiūtė, mokiniai turėjo galimybę :

- išbandyti įvairių profesijų darbus (scenaristo, režisieriaus, operatoriaus, aktoriaus, montuotojo, prodiuserio)

- patirti skirtingus kino kūrimo etapus (scenarijaus rašymas, filmavimas, montažas irkt.)

- įgijo išsamų kino kūrybos principų suvokimą.

- Edukacinės kultūrinės veiklos rezultatas: buvo sukurti trys trumpametražiai vaidybiniai filmai:

1. „Karštas šnicelis“ (rež. Justina Abariūtė, operatoriai Dainius Juška, Kamilė Gudaitytė);

2. ,,Prarasta meilė“ (prodiuserė Akvilė Arasimavičiūtė, rež. Tomas Latvaitis, operatoriai Giedrė Žičkutė, Džojus Linkevičius, Dainius Juška);

3. ,,Meilės eksperimentas“ (prodiuserė Gabija Kučinskaitė, režisierė Severa Jorudaitė, operatorė Ema Petrikaitytė).

Spalio 12 dieną Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos aktų salėje vyko vaidybinių filmų pristatymas-peržiūra.

Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorius Sigitas Kancevyčius įteikė padėkas mokiniams, kurie atliko prodiuserių, režisierių darbą ir tapo aktoriais.

Projekto sumanytoja Pagėgių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė padėkojo už pagalbą Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriui Vaclovui Navickui bei pavaduotojai ugdymo klausimais Loretai Vytuvienei ir visiems moksleiviams, tapusiems kino meno kūrėjais-pradininkais Pagėgiuose.

Visiems, dalyvavusiems kino kūrimo procese, tariame bravo ir sakome valio.