Jau penktus metus Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja projektą „Atverk duris vasarai“. Jame kviečia dalyvauti mokyklas, bibliotekas, muziejus, kitas įstaigas ir suteikti vaikams galimybes prasmingai leisti atostogas.

Šiemet projekte užregistruota 250 nemokamų erdvių. Pirmą kartą prie šios iniciatyvos prisidėjo ir mūsų gimnazija. Birželio 22 – 30 dienomis organizavome edukacinius užsiėmimus moksleiviams įvairiose mokyklos ir miesto erdvėse.

Pirmąsias dvi dienas vyko edukacijos Algimanto Mackaus muziejuje. Čia lankytojos rado įdomių dalykų: A. Mackaus nuotraukų ir rankraščių, atsiminimų, A. Mackaus mamos asmeninių daiktų, senų (beveik 100 metų) knygų ir laikraščių. Kita diena buvo skirta įvairiems žaidimams. Ketvirtąją dieną žiūrėjome ir aptarėme filmą ,,Mažasis princas“ (rež. M. Osborne). Penktąją dieną Pagėgiuose ieškojome istorijos ženklų – senųjų kapinių, istorinių pastatų, siauruko kelio... Paskutinę dieną aplankėme Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinę, kuri taip pat dalyvauja projekte ,,Atverk duris vasarai“. Buvo įdomu susipažinti su pasieniečių veikla, lankytis muziejuje, prisiminti šaunųjį Ramzį, dalyvauti viktorinoje.

Nors stovyklėlėje dalyvavo negausus būrys mokinių, bet atėjo pačios smalsiausios ir šauniausios mūsų gimnazijos mergaitės, tarp jų – ir kelios būsimos penktokės. Tad laikas, praleistas kartu, buvo prasmingas ir mokinėms, ir mokytojoms.


Renata Drukteinytė,

  Vilma Vaivadienė