Birželio 16 dieną mokiniai buvo kviečiami į dailės plenerą po atviru dangumi. Rytas neatrodė žadantis puikų orą, nes buvo miglota, bet negausus dalyvaujančiųjų būrelis buvo nusiteikęs optimistiškai.

Tad ilgai nelaukę išvykome į Rambyno regioninį parką. Plenerą pradėjome nuo M. Jankaus muziejaus Paveikslų sodo, kur apžiūrėjome įvairiausius paveikslus, atliktus įvairių šalių dailininkų. Iš eksponatų išsiskyrė ir sužavėjo metalinių konstrukcijų skulptūros. Žvilgsnius traukė knygnešio, avių, rutulio kompozicijos. Susipažinome su įvairių darbų autoriais, kurių iki tol nebuvome girdėję, ir pajutome ypatingą, ramią ir nuteikiančią tos vietovės aurą. Pakeliui aplankėme senąsias Bitėnų kapines,  mintimis prisilietėme prie didžiojo mąstytojo Vydūno kūrybos ištakų, stovėdami prie jo amžinos poilsio vietos. Vėliau nukeliavome prie Rambyno kalno aukuro, iš čia atsivėrė puikus Nemuno vingis.. Nuo kalno žvilgsniu aprėpiama panorama paskatino mus toje vietoje ir piešti. Pasidžiaugę vaizdais, patogiai įsitaisę ir kūrėme savo pasirinktas kompozicijas. Saulė lydėjo mus visą laiką, atvykę lankytojai kalbino, stebėjo mūsų veiklą, o jų gera nuotaika skatino kurti ir svajoti, ir net planuoti kitas veiklas.

Nusipiešę savo kūrinius, linksmi grįžome prie mokyklos, linkėjome vieni kitiems gerų ir turiningų būsimų atostogų, sėkmės kūryboje.

Nuoširdus ačiū visiems dalyvavusiems, sėkmės jums, mieli mokiniai.

Dailės mokytoja Virginija Kariniauskienė