Birželio 12 dieną Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos penktų klasių mokinukai susirinko į pažintinę - apžvalginę vaistažolių, žolynų pamoką.

Daugeliui mūsų, rodos, viskas pažįstama, matyta, bet dažnai nežinome augalų pavadinimų ar žolynų savybių ir teikiamos naudos. Nors susirinko negausus būrelis mokinukų, bet tai buvo patys didžiausi entuziastai, žingeidūs, norintys pažinti ir išmokti. Iš pradžių apkeliavome žaliuojančias, atokiau nuo gatvių ir kelių nusitęsusias senojo miesto stadiono prieigas, o vėliau pasivaikščiojome paupiais. Kaitri saulė linksmai kvietė pasigrožėti jos globojama gamta, apylinkėmis. Ramunių pilnos pievos slėpė kai kur didžiojo debesylo žolynus, puošėsi lakišiaus, raudonų ar baltų dobilėlių spalvomis. Vietomis plėtėsi sodriais lapais gyslotis, „pūslelių“ (taip jas vadina močiutės), gelbstinčių nuo įvairių inkstų, šlapimo pūslės negalavimų, galvutės. Pasiekėme (apylinkėse taip vadinamą) Lakštingalų slėnį, kuris turtingas Nemuno senvagės pakrantėse augančių šaltmėčių žolynų, ajerų. O pievos žaliavo nuo rūgštynių gausos, kurios daug skanesnės nei tos, kurios auginamos darže. Radome žiedais apsipylusių šeivamedžių krūmų. Žydinčių kekių gausa dalijomės su bitutėmis, uodėme žiedų skleidžiamą specifinį aromatą kartu su netoliese ieškančiais pavėsio galvijais ir linksmai pokštavome, kad būtume atidesni, dėdami pėdas pievoje.

Kelionę baigėme pasimėgavę vėsiu upės vandeniu. Gera buvo ne tik basas kojas įmerkti į sraunų upės vandenį, bet ir pajusti nepakartojamą gamtos  vienovę, harmoniją, pripildytą grožio, paukščių giesmių, vabzdžių dūzgimo.

Dailės mokytoja Virginija Kariniauskienė