Devintokų mokslo metų pabaigtuvės

Devintokų mokslo metų pabaigtuvės

Šiųmetės mokslo metų pabaigtuvės ir vėl kitokios. 2023 m. birželio 9 dieną Iabg klasių mokiniai sutarė paiškylauti ir palydėti besibaigiančius dar vienus mokslo metus. Saulėtą rytą mokiniai išskubėjo Pagėgių pasienio rinktinės link. Devintokus pasitiko Pagėgių pasienio rinktinės vyresnioji specialistė, bendruomenės pareigūnė Dovilė Jankauskienė. Pareigūnė gimnazistus pirmiausiai supažindino su VSAT Pagėgių pasienio rinktinės saugomu ruožu, struktūra, veikla, pasieniečių atliekamomis funkcijomis. Parodė ekspoziciją po atviru dangumi, muziejų ir jame esančius eksponatus. Daug informacijos suteikė apie sulaikytas ir iš kontrabandininkų konfiskuotas transporto priemones, dronus, lėktuvėlius, naščius ir pan. Vaikams smalsu buvo pamatyti ir ekspoziciją, skirtą tarnybos metu nušautam tarnybiniam šuniui Ramziui atminti. Vėliau nusivedė į Pagėgių pasienio rinktinėje esančią šaudyklą, papasakojo apie pasieniečių tarnyboje naudojamą ginkluotę, papasakojo apie įvairias situacijas, su kuriomis pareigūnams tenka susidurti tarnybos metu. Vėliau visi nuėjo apžiūrėti rinktinėje esančios sporto salės, kurioje pareigūnai laisvu nuo tarnybos metu gali sportuoti bei kasmet laiko fizinio pasirengimo normatyvus. Mokiniai padėkojo pareigūnei ir suskubo ruoštis išvykai į gamtą.

Šiemet devintokai sumanė išbandyti plaukimą baidarėmis Jūros upe. Vingiai, posūkiai kėlė nemažai iššūkių, bet dovanojo ir daug linksmų akimirkų. Sustojimų metu vieni braidė ir bandė atsigaivinti, kiti bandė jėgas žvejyboje, treti stiprinosi. Vaikai dūko, juokavo, pasitikrino savo jėgas ir kantrybę. Nors visi pavargo fiziškai, buvo labai stipriai saulutės „nubučiuoti“ raudoniu, bet puikios nuotaikos, nes įveikė net 15 km. Vakare pasiekę finišą visi buvo jau LABAI praalkę, todėl suskubo kurti ugnį, ruošti šašlykinę ir šeimininkauti. Prie bendro stalo skambėjo juokas bei „skanus čepsėjimas“.

Gimnazistai labai dėkojo vairuotojui Vytautui, kuris nepaliko jų nakvoti gamtoje ir visus nuvargusius parvežė namo. Dėkojo gimnazijos socialinei pedagogei Ingridai Juciūtei, kuri kasmet lydi juos į žygius ir skleidžia gerą nuotaiką. Visi buvo dėkingi ir Mociškių palivarko šeimininkams už jų paslaugumą ir šiltą priėmimą. Ir, žinoma, visi esame dėkingi gimnazijos direktoriui, kuris išlydėdamas visuomet primena ne tik saugos taisykles, bet apdovanoja ir kulinariniais patarimais ?

Visiems gražios vasaros…

Auklėtoja Renata

Komentarai išjungti.
Skip to content