Deutsch macht Spass

Deutsch macht Spass

Vokiečių kalbos dienos gimnazijoje „Deutsch macht Spass“

Spalio 17-21 dienomis visoje Lietuvoje vyko Goethe‘s instituto organizuotas projektas — Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija taip pat prisijungė prie šios prasmingos ir įdomios iniciatyvos.

Mokykloje buvo organizuotos Vokiečių kalbos dienos „Deutsch macht Spass“. Vokiečių kalbos savaitę vyko renginiai, skatinantys mokinius domėtis vokiečių kalba, Vokietijos kultūra ir istorija. Vaikų lopšelio — darželio priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ auklėtiniai ir jų mokytoja Renata Kudirkienė buvo pakviesti į netradicinę pamoką „Kaip smagu — aš vokiškai kalbu“. Pamokoje svečiai susipažino su Vokietija, šios šalies vėliava bei jos spalvų reikšmėmis, spalvino vokiškus žodžius, dainavo vokiškas daineles, klausėsi brolių Grimų pasakos „Bremeno muzikantai“, mokėsi pasisveikinti, padėkoti ir atsisveikinti vokiškai. IIg klasės mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, žiūrėjo ir aptarė filmą „Wolfskinder“, o savo įspūdžiais pasidalino dalyvaudami integruotoje istorijos, lietuvių literatūros ir vokiečių kalbos pamokoje, kurią vedė istorijos mokytoja Kristina Dargužienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Vaivadienė bei vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė . Gimnazijos šeštokai, kurie šiais mokslo metais dar tik pradėjo mokytis vokiečių kalbos, kūrė projektinius darbelius „Das bin ich“. Ypač gardi ir spalvinga buvo technologijų pamoka 7b klasėje, kurios metu mokiniai kartu su mokytojomis Liucija Bungardiene ir Lina Joneliene kepė obuoliais kvepiantį „Štrudelį“, o iš Vokietijos vėliavos spalvų siūlų pynė draugystės apyrankes. Mokinių mainų programoje su Bad Iburgo gimnazija dalyvaujantys mokiniai rengė viešnagės pristatymą ir dalinosi patirtais įspūdžiais.

Gimnazijoje vykstančios jau tradicinėmis tapusios Vokiečių kalbos dienos ne tik gilina mokinių vokiečių kalbos žinias, plečia akiratį, bet ir suteikia žinių apie šios kalbos mokėjimo privalumus bei vartojimo galimybes.

Loreta Skvirbienė, vokiečių kalbos mokytoja

Komentarai išjungti.
Skip to content