Įspėjimas

JFolder::create: Kelias nėra open_basedir kelyje
Comenius projektas – galimybė pažinti, bendrauti, mokytis
Gruodžio 9  – 13 d. grupė Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių su mokytojomis A. Zongailiene ir V. Vaivadiene dalyvavo Comenius projekto ,,Future me!“ partnerių susitikime Vokietijoje, Noištato miesto Leine – Schule mokykloje. Šis projektas finansuojamas iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią administruoja Švietimo mainų ir paramos fondas (ŠMPF).
Moksleiviai ir mokytojai bendravo ir dirbo su partneriais iš Vokietijos, Ispanijos, Norvegijos ir dviejų Suomijos mokyklų. Šio susitikimo tema – bendravimas (Communication), su tuo buvo susijusi ir visos savaitės veikla.
Šeimininkai paruošė labai turiningą pažintinę programą. Aplankėme Hanoverio senamiestį, kuriame šurmuliuoja įspūdinga Kalėdų mugė. Visą trečiadienį praleidome Volfsburgo mieste. Lankėmės didžiulėje ,,Volksvagen“ gamykloje, kur mums papasakojo apie įmonę bei joje dirbančius žmones, karjeros galimybes. Taip pat turėjome progos pamatyti visą automobilių gamybos procesą, ragavome tradicinį vokiečių patiekalą - ,,Currywurst“. Kitą ekskursijos dalį praleidome Autoštate (,,Automobilių mieste“). Didžiausią įspūdį, žinoma, paliko senųjų automobilių ekspozicija.Mokytojai aptarinėjo projekto darbus, derino būsimų susitikimų datas, dalijosi pedagogine patirtimi. Mokiniai buvo suskirstyti į grupes. Jiems reikėjo atlikti įvairias užduotis: piešti bendraujant tarpusavyje, parengti pristatymus apie aplankytas vietas ir patirtus įspūdžius. Kadangi tai pirmasis projekto partnerių susitikimas, todėl kiekvienos šalies atstovai pristatė savo mokyklas. Susitikimą vainikavo vakarėlis – diskoteka, kurioje kaip viena šeima linksminosi 5 šalių vaikai.
Mūsų gimnazijos atstovai – pirmokai Antanas ir Karolis bei antrokės Guoda, Armida ir Greta – Noištate ne tik turiningai praleido laiką, susipažindami su Vokietijos kultūra, bet ir pagilino anglų kalbos žinias, susirado draugų kitose šalyse. Buvome sužavėti šeimininkų nuoširdumu, dėmesiu, puikiu humoro jausmu. Tikimės, kad kiti susitikimai Suomijoje (kovo mėn.) bei Pagėgiuose (spalio mėn.) bus tokie pat įspūdingi ir šilti.