Įspėjimas

JFolder::create: Kelias nėra open_basedir kelyje
Įspūdžiai iš Norvegijos
Gruodžio 8-12 dienomis mūsų gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė dalyvavo ketvirtajame COMENIUS daugiašalės partnerystės projekto „Future me!“ susitikime Norvegijoje, Flatestad mokykloje.
„Po ilgos ir varginančios kelionės mus pasitiko norvegų grupės vadovė. Autobusu nuvykome į mokyklą, kur mūsų jau laukė šeimininkai ir partneriai iš Suomijos, Vokietijos ir Ispanijos. Palikę lagaminus, ėjome į mišką, ten buvo įkurta laužavietė. Kepėme dešreles, zefyrus ir gėrėme tradicinį kalėdinį norvegų gėrimą „Julie brus“ “. (Ieva Skvirbaitė)
„Labai norėjome pamatyti, kaip atrodo mokykla ir kaip joje elgiasi mokiniai. Antrąją vizito dieną visa tai pamatėme. Įėjus į mokyklą mus nustebino šiltos grindys, todėl visi mokiniai vaikšto be batų. Šeimininkai surengė mums koncertą, pristatė savo šalį, papasakojo apie jos kultūrą. Mokėmės norvegų tautinių šokių. Po to visi projekto dalyviai pasakojo apie savo šalių nepriklausomybę. Ši veikla labai suartino mus,  jautėmės vieningos Europos žmonėmis. Po pamokų leidome laiką šeimose.“ (Kristupas Gružas)
„Trečiąją susitikimo dieną vykome į kompaniją „Aker Solutions“, kuri gamina įrangą naftos gavybos kompanijoms. Mus padalijo į dvi grupes.  Pirmoji ėjo apžiūrėti kompanijos, o vėliau klausėsi inžinierės paskaitos apie jos darbą. Antroji grupė žaidė „inžinieriaus“ žaidimą. Kompiuterio suskirstyti į komandas, turėjome išrinkti patį geriausią  platformos projektą, kuris atitiktų visus HSE reikalavimus (sveikatą, saugumą, aplinką). Nors buvome paskirstyti į komandas, tačiau beveik visą laiką turėjome dirbti savarankiškai: skaitėme straipsnius, žiūrėjome video pranešimus, priiminėjome skambučius, kad išrinktume patį geriausią variantą.“ (Roberta Otaitė)
„Ketvirtadienį praleidome Osle, aplankėme Operos ir baleto teatrą, parlamentą, pilį ir skulptūrų parką. Penktadienį ėjome į mokyklą, lankėmės keliose pamokose. Gaila, bet tą dieną  turėjome vykti namo. Ši kelionė man labai patiko, nes šalia buvo daug nuostabių žmonių. Susiradau naujų draugų, puikiai praleidau laiką. Beveik visą laiką kalbėjau angliškai, todėl pradėjau laisviau ir drąsiau kalbėti.“ (Arevika Ambarcumian)
Taigi, savaitė, praleista Norvegijoje, buvo naudinga ir turininga. Įdomių įspūdžių ir geros patirties į Pagėgius parsivežė ne tik mūsų gimnazijos mokiniai, bet ir mokytojai: Aušra Zongailienė, Gitana Degutienė ir Loreta Vytuvienė.