Įspėjimas

JFolder::create: Kelias nėra open_basedir kelyje
Kovo 24-28 dienomis Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai- Evelina, Gerda, Gabija, Arnas, Matas, Gustavas -  ir anglų kalbos mokytojos Aušra Zongailienė bei Gitana Degutienė išvyko į antrąjį Comenius daugiašalės partnerystės projekto “Future me” susitikimą  Suininlahti mokykloje, esančioje Toivalos mieste (Suomija). Mūsų delegaciją Suomijos moksleiviai su savo tėveliais pasitiko Kuopio oro uoste.
Antradienio rytą mus ir svečius iš Vokietijos, Norvegijos, Ispanijos bei dar vienos Suomijos mokyklos draugiškai sutiko  Suininlahti mokyklos bendruomenė. Šio projekto susitikimo tema - darbas komandoje, todėl po mokyklos direktoriaus žodžio ir mokinių muzikinio pasveikinimo   visi projekto dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmoji projekto veikla - vizitas į Kuopio oro uostą. Ten mokiniai ne tik susipažino su aviacijos profesijomis, bet ir  su lėktuvo valdymu, prietaisais, bendravo su oro uoste dirbančiais žmonėmis, kurie labai išsamiai pasakojo apie savo profesiją,  kokio išsilavinimo ir įgūdžių jai reikia. Vėliau vykome į Saurum juvelyrikos gamyklą. Ten  mokiniai susipažino su papuošalų gamybos procesu, sužinojo gamyklos įkūrimo istoriją.
Po pietų mokyklos  šeimininkai parodė gražiausias savo miesto vietas- Kuopio senamiestį ir Puijo kalną, nuo kurio atsiveria puikus kraštovaizdis. Norintys galėjo pasikelti į Puijo apžvalgos  bokštą.
Trečiadienis buvo maisto gaminimo diena. Kiekviena šalis iš anksto turėjo parinkti  po vieną pagrindinį patiekalą  ir  desertą. Mūsų mokiniai pasiūlė gaminti balandėlius ir ,,Tinginio” pyragą. Projekto dalyviai, suskirstyti į mažas grupeles (po vieną iš kiekvienos šalies), pagal receptus gamino visų šalių patiekalus. Buvo labai  įdomu stebėti, kaip mokiniai bendrauja, aiškinasi, ką turi daryti, kaip skirstosi darbus. Visi  puikiai dirbo komandoje. Baigus gaminti, vyko valgių degustacija. Ragavome ispanišką bulvių omletą, norvegišką kopūstų ir ėrienos troškinį bei uogų pudingą, tradicinį suomišką desertą, valgomą tik per Velykas, vokišką mėlynių pyragą su ledais...  Lietuviški balandėliai ir ,,Tinginys” taip pat buvo labai skanūs. Vakare visus projekto dalyvius šeimininkai pakvietė į miškininkų mokyklą, kurios moksleiviai buvo paruošę programą miške esančioje stovyklavietėje. Dalyviai vėl pasiskirstė į komandas ir varžėsi 5 rungtyse.  Nugalėtojai apdovanoti atminimo dovanėlėmis, visi dalyviai pavaišinti arbata ir pačių miškininkų pagamintais užkandžiais. Nors buvo vėsu, visi būriavosi prie laužo, šnekučiavosi ir neskubėjo namo.
Ketvirtadienį  mokykloje surengta sporto diena. Mokiniai ir mokytojai čiuožinėjo čiuožykloje, žaidė krepšinį ir kitus žaidimus, o estafečių rungtyje mūsų mokyklos komanda užėmė pirmąją vietą. Vakare projekto dalyviai rinkosi į atsisveikinimo vakarėlį. Kai kurie verkė, nes buvo labai  sunku išsiskirti su naujais draugais. Penktadienio rytą išvykdami ir atsisveikindami su  mus išlydinčiomis  šeimomis vėl braukėme ašaras...
Suomijoje praleistos dienos buvo labai užimtos ir turiningos. Mus nuolat lydėjo maloniai besišypsantys žmonės, visų nuotaika buvo gera. Būdami šioje šalyje, mokiniai  ne tik susipažino su Suomijos kultūra ir tradicijomis, bet ir pagilino savo anglų kalbos žinias. Su projekto partneriais išsiskyrėme neilgam laikui - spalį susitiksime Pagėgiuose.