Branginkime gimtąją kalbą

Branginkime gimtąją kalbą

Branginkime gimtąją kalbą

Žodžiai, kaip ir daiktai, –

atšimpa ir nusinešioja.

Juos reikia galąsti,

o prieš ištariant dulkes nušluostyti,

kaip nušluostome jas nuo paveikslo.

Tad kalbėkime tik dideliais

Ir labai švariais žodžiais.

(Justinas Marcinkevičius)

Vasario 28 d. 5a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros bei bibliotekos pamokoje „Branginkime gimtąją kalbą“, kurią vedė bibliotekininkė Jovita Kubilinskienė ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Loreta Skvirbienė. Ši pamoka buvo skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

Pamokoje mokiniai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie lietuvių kalbą, jos išskirtinumą ir istoriją, skaitė lietuvių poetų eiles apie gimtąją kalbą bei jas aptarė. Penktokai taip pat aktyviai diskutavo, kas jiems yra gimtoji kalba, kodėl ji yra svarbi, kokie pavojai jai gresia ir kaip galima ją išsaugoti. Ypač aktyvūs ir kūrybingi mokiniai buvo ieškodami paveikslėliams gražių lietuviškų žodžių, kurdami patarles, mindami mįsles bei aiškindami vaizdingus posakius. Na, o savo gražiausias mintis apie gimtąją kalbą išsakė kurdami penkiaeilius.

Loreta Skvirbienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Komentarai išjungti.
Skip to content