Baigėsi Šiaurės šalių literatūros savaitė

Baigėsi Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šią ypatingą Šiaurės šalių tradiciją pažymime garsiniu skaitymu prieblandoje. Renginio tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, populiarinti literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Tamsiausiu metų laiku uždegame žvakes ir skaitome. Tai pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šių metų skaitymams atrinktų knygų pagrindinė tema – žmogaus ryšys su gamta.

Į tokią skaitymo ir šviesos šventę pakvietėme Ibg klasės mokinius su jų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Vaivadiene. Susipažinę su projektu mokiniai skaitė švedų rašytojo Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios žuvies istorija“ ištraukas. Vėliau aptarė, kokios mintys kilo garsinio skaitymo metu, kas suartino sūnų ir tėvą, kuo paslaptingi unguriai, kokie gamtos ir žmogaus santykiai vaizduojami knygoje. Po to mokiniai KAHOOT viktorinoje pasitikrino bei įtvirtino žinias apie perskaitytą tekstą.

Skaitymai „Auštant“

Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymus užbaigėme su 2B klasės mokiniais ir jų mokytoja Rolanda Rakauskiene. Mažieji atskubėjo į gimnazijos biblioteką su pačių pagamintais žibintais. Jaukiai įsitaisę žvakių šviesoje klausėsi bibliotekininkės garsiai skaitomos A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ ištraukos „Pepė eina į mokyklą“.

Džiaugiamės, kad mažieji lankytojai susidomėję klausėsi apie Pepės išdaigas ir jos didelį norą eiti į mokyklą vien dėl atostogų. Skaitymo metu diskutavome apie Pepės praleistą dieną mokykloje, jos drąsą ir pasitikėjimą. Nuobodžiauti neteko, nes knygoje gausu įvykių ir veiksmo. Mažieji skubėjo Pepei į pagalbą, atlikdami sudėties veiksmą, kurio Pepė nemokėjo, bei priminė mandagumo ir elgesio taisykles.

Nuoširdžiai ačiū visiems, dalyvavusiems ir sukūrusiems šviesos ir skaitymo šventę.

Bibliotekos vedėja Jovita Kubilinskienė

Komentarai išjungti.
Skip to content