„Ar gerai pažįsti Maironį?“

„Ar gerai pažįsti Maironį?“

„Kiekvienam laikui lemta ieškoti savojo Maironio“
(profesorė Vanda Zaborskaitė)
​Penktadienį, lapkričio 25 dieną, gimnazijoje vyko improvizuotas protmūšis „Ar gerai pažįsti Maironį“, skirtas poeto 160-osioms gimimo metinėms paminėti.
Protmūšyje, kurį organizavo literatūros būrelis (būrelio vadovė mokytoja Dalia Navickienė), dalyvavo I-III gimnazijos klasių mokiniai ir keturios mokinių mamos, mielai sutikusios priimti šį iššūkį. Išsitraukę burtus, visi dalyviai susiskirstė į „maironiškas“ komandas: „Tėvynės dainos“, „Vasaros naktys“, „Mano gimtinė“, „Lietuvis ir giria“. Komandos turėjo atsakyti į dvidešimt įvairių klausimų apie poeto gyvenimą ir kūrybą, klausėsi eilėraščių, kuriuos deklamavo mokiniai, išgirdo įdomių faktų apie šią iškilią asmenybę. Džiugu, kad labai aktyviai dalyvavo ir žiūrovai – jie atsakinėjo į klausimus ir buvo apdovanoti saldžiais prizais. Renginį vainikavo Maironio eilėraštis „Išnyksiu, kaip dūmas“, kurį skaitė gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas.
Susumavus protmūšio rezultatus paaiškėjo, jog mokiniai visai neblogai pažįsta kunigą ir poetą Joną Mačiulį – Maironį. Daugiausiai apie Lietuvos dainių žinojo komanda „Vasaros naktys“, nedaug nuo jų atsiliko ir kitos komandos. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais, tačiau ne tai buvo svarbiausia – azartas, gera nuotaika, puikiai praleistas laikas ir papildytas žinių bagažas yra vertingiausia, ką gali patirti kiekvienas žmogus.
Ačiū visiems – išradingiems būrelio nariams, šauniems dalyviams ir žiūrovams, dosniai gimnazijos administracijai – už galimybę atrasti savąjį Maironį.

Komentarai išjungti.
Skip to content