Adventures are the best way to learn

Adventures are the best way to learn

Pirmasis projekto Erasmus+ mokinių susitikimas Turkijoje

Šių metų vasario 28 – kovo 4 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos atstovai: Lėja, Skaistė, Agnetė, Aurimas, Martynas ir Danielis su anglų kalbos mokytojomis Ona ir Gitana vyko į pirmąjį projekto Erasmus+ Nr. 2022-1-RO01-KA220-SCH-000085126 susitikimą, kuris vyko Stambule, Turkijoje. Šiame projekte dalyvauja mokyklos iš Turkijos, Lietuvos, Šiaurės Makedonijos, Italijos, Rumunijos, Ispanijos ir Portugalijos. „Erasmus+“ – tai ES programa, skirta švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sritims Europoje remti. Projekto tikslas – padėti mokiniams įgyti žinių apie darnaus vystymosi tikslus ir jų svarbą šių dienų pasaulyje.

Stambule mus šiltai sutiko projekto iniciatorė mokytoja Özgü Öztürk. Mūsų mokiniai visą savaitę gyveno šeimose. Projekto veiklos vyko Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi mokykloje. Visus projekto dalyvius pasveikino mokyklos direktorius, savivaldybės ir švietimo skyriaus atstovai.

Nuo pirmadienio prasidėjo įtemptas darbas. Šio susitikimo metu visos veiklos buvo susietos su šiais darnaus vystymosi tikslais: (goal 1: No Poverty, goal; 4: Quality Education, goal 9: industry, innovation and infrastructure, goal 12 responsible consumption and production).

Pirmąją darbo dieną kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šalį, miestą ir mokyklą. Per pietų pertrauką šeimininkai vaišino tradiciniais Turkijos virtuvės patiekalais. Po pertraukos mokiniai buvo suskirstyti į tarptautines grupes, kuriose dirbo visą savaitę.

Antroji darbo diena buvo skirta minčių žemėlapio kūrimui. Po įtempto darbo aplankėme kultūrinį parką. Trečiąją dieną vykome sodinti medelių, taip pat dalyvavome video kūrimo dirbtuvėse. Ketvirtąją dieną grupėse iš antrinių žaliavų kūrėme įvairius daiktus. Po kūrybinių dirbtuvių vyko mainai. Kiekviena šalis pristatė savo atributus, kuriuos galėjo iškeisti į kitus daiktus. Po visų atliktų darbų dalyviai sulaukė sertifikatų įteikimo ceremonijos. Po oficialios dalies įvyko mini koncertas, kurio metu mokiniai dainavo savo šalies žinomas dainas. Mūsų atstovai pasirinko Marijono Mikutavičiaus dainą „Trys milijonai“.

Penktoji diena buvo pati turiningiausia; vykome į kultūrinį turą po Stambulą. Mus pasitiko gidas, kuris pristatė pačius svarbiausius Stambulo kultūrinius objektus: Topkapio rūmus (Topkapi Palace), pamatėme Bosforo sąsiaurį, kuris jungia Europos ir Azijos žemynus, Bazilikos cisterną (Basilica Cistern), Sofijos soborą, buvusią Konstantinopolio stačiatikių patriarcho baziliką, vėliau tapusią mečete ir muziejumi. Ši mečetė garsi dėl savo kupolo, kurie laikomi Bizantijos architektūros įkūnijimu. Po intensyvaus kultūrinio turo mokiniai smagiai leido laiką pirkdami turkiškus saldumynus ir lauktuves namiškiams.

Šio susitikimo metu mokiniai ne tik intensyviai dirbo, bet ir pažino turkų kultūrą, tradicijas, susirado naujų draugų. Džiaugiamės mūsų šauniais mokiniais, kurie puikiai atstovavo mūsų šaliai ir gimnazijai.

Dėkojame mūsų gimnazijos administracijai už transportą į Vilniaus oro uostą. Nekantriai laukiame kito projekto partnerių susitikimo Šiaurės Makedonijoje, kuris vyks balandžio mėnesį.

Anglų kalbos mokytojos:

Ona Mikašauskienė ir Gitana Degutienė

Komentarai išjungti.
Skip to content